Zakładanie firmy dla większości ludzi jest pewnym punktem zwrotnym w życiu, zwłaszcza jeśli wcześniej przez kilka lat pracowali na etacie. Sporo osób zastanawia się jak zrobić to dobrze, w uporządkowany sposób. Od czego zacząć?

Dobry start dla działalności

Zanim zaczniemy dopełniać formalności, musimy zastanowić się nad nazwą naszej firmy oraz sposobem, w jaki będziemy działać i pozyskiwać klientów. To oni są dźwignią naszej działalności, dlatego trzeba o nich zadbać. Jeśli te punkty mamy już przemyślane możemy wnioskować o dofinansowanie. Komisja ustala, czy przyznać nam środki unijne. Większe szanse mają na nie osoby, które posiadają jakiś wkład własny, mają odpowiednie kwalifikacje, a ich biznesplan budzi zaufanie i przedstawia czytelnie realność zysków.
W następnym kroku przeszukujemy wyszukiwarkę kodów PKD, wybieramy jeden lub kilka z nich, aby określić rodzaj naszej działalności.

Możemy teraz wypełnić wniosek CEIDG, w którym zawieramy informacje ewidencyjne i jednym kliknięciem wysłać go do Ministerstwa, a ono dba o to, aby stosowne Urzędy otrzymały informacje o naszej firmie.

Twoja ocena: oceń teraz
Aktualna ocena: 0 - 0 głosów